HAKKIMIZDA

Pharma Tailor Made Services

Pharma Tailor Made Services

PTMS, ilaç ve sağlık sektörüne eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. PTMS, düzenlediği konferanslar ve eğitim programlarıyla alanında her zaman ‘ilk’ lere öncülük etmiş, tüm paydaşları bir araya getiren katma değerli hizmetler üretmiştir. PTMS toplantılarında konuşmacı ve katılımcı profili yüksek düzeydedir, içerik herzaman güncel konulara odaklanmıştır.

CTD, GMP, Farmakovijilans, Farmakoekonomi Toplantıları, Pharma Mini MBA, Medicomarketing, Değişim Zirveleri, Big Brain, Spektrum Toplantıları ve şimdi de Digital Health Summit…

19. yılımızda yeni programlarla karşınızda olmanın, bilgi ve deneyim paylaşım platformu oluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Deneyimli PTMS eğitmenleri, ilaç sektöründe kazandıkları başarı ve birikimi, sektöre eğitim alanında aktararak değer yaratmaya devam etmektedir.

Dr. Kıvılcım Kayabalı

Dr. Kıvılcım Kayabalı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. İlaç sektöründe farklı pozisyonlarda görev aldı. 1999 yılında ilaç sektörüne danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren PTMS (Pharma Tailor Made Services) firmasını kurdu. PTMS, hekimlere ve ilaç sektörüne yönelik çok sayıda konferans, eğitim programı, dijital proje ve kampanya gerçekleştirdi, pharma mini-MBA, “İlaç Sektörü Sosyal Ağlarda”, “Pazarlamanın D Hali” ve “Digital Health” gibi projeleri hayata geçirdi. PTMS şu anda dünyanın ilk nöromarketing ajansı olan SalesBrain’in Türkiye temsilcisi olarak nöromarketing’in satış, pazarlama ve web tasarımında kullanımı alanında çalışmalarına başlamıştır.

Bio. Damla Nur Çimen

Uludağ Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Damla Çimen, ilaç sektöründe 1992’de başladığı kariyerini satış, pazarlama ve yönetimin her kademesinde sürdürdü. 2008 yılından itibaren çok sevdiği işinin ona sunduklarını ve deneyimlerini herkesle paylaşmak, yeniden öğrenmek ve öğretmek adına mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri vermeye yöneldi. Damla Çimen, kariyer planlama, hedef belirleme, etkili yönetim, satış ve tanıtım teknikleri, iletişim ve sunum teknikleri, “Fikir Lideri Yönetimi” konularında eğitimlerini sürdürmektedir. Doktor ve eczacılara yönelik eğitim projelerini de yönetmektedir. İSKOOP Akademi projesinde 2 yıl boyunca eczacılara grup eğitimleri ve danışmanlık programını yürütmüştür. Eczacı Odası Yönetim Kurulu ve gençlik komisyonları ile özel çalışmalarını 3 yıldır devam ettirmektedir. Eczacılara yönelik projelerde “Satış Teknikleri”, “Hasta İletişimi”, “Eczane Yönetimi”, “Eczanede Marka Yönetimi”, “Eczanede İtibar Yönetimi”, “Eczanede Tanzim Teşhir”, “Eczanede Ekip Yönetimi” alanında eğitim ve danışmanlık çalışmalarına devam etmektedir.

PTMS tarafından yürütülen tüm proje, eğitim programlarının koordinasyonu / yönetiminden sorumludur ve eğitmen olarak görev almaktadır.